Сайт Людмили Шульги 

Про себе


Шульга Людмила Миколаївна

  • Доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету 
  • Відмінник освіти України (1997)
  • Нагрудний знак "Софія Русова" (2005)
  • Нагрудний знак "Василь Сухомлинський" (2023)
  • Доктор філософії в галузі освіти (2008 р. - Міжнародна Кадрова Академія, м.Київ)
  • Кандидат педагогічних наук (2018 р. Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук України)
  • Вчене звання доцента кафедри дошкільної освіти (рішення атестаційної колегії МОНУ від 09 серпня 2022 року)
  • Профіль автора Web of Science 
  • СЕРТИФІКАТИ
  • ПУБЛІКАЦІЇ
  • Нагороди й подяки
  • Відкрита лекція 2023


Шульга Людмила Миколаївна, кандидат педагогічних наук,  доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету.

Після закінчення школи навчалась в Запорізькому педагогічному училищі. У 1987 році закінчила Бердянський державний педагогічний інститут ім. П.Д. Осипенко за спеціальністю "Педагогіка та психологія (дошкільна)". У 1988 році взяла участь в організації однієї з перших в Україні студій образотворчого мистецтва на базі закладу дошкільної освіти №242 м.Запоріжжя. Працювала вихователем з образотворчої діяльності в ДНЗ №242,  ДНЗ №101 м. Запоріжжя; заступником директора з навчально-виховної роботи й учителем образотворчого мистецтва Запорізького навчально-виховного комплексу «ОСНОВА»доцентом кафедри дошкільної освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Підготувала та успішно захистила кандидатську дисертацію з теми «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях з малювання» (дошкільна педагогіка, 2018 р.) в спеціалізованій вченій раді Інституту проблем виховання НАПН України.

Є автором технології розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях із малювання ("Барвиста радість"), яка використовується педагогами різних регіонів України.

Є сертифікованим тренером щодо впровадження проєкту The LEGO Foundation «Безмежний світ гри». З 2021 р. по 2024 рік працювала завідувачкою науково-дослідної лабораторії «Науково-методичний супровід розвитку професійної компетентності педагогів щодо фасилітації гри та реалізації ігрових методів навчання в освітньому просторі Запорізького регіону».

Є ініціатором та куратором (2019-2023)  обласного фестивалю "Технологічний парк художньо-педагогічних ідей" в Запорізькій області (КЗ "ЗОІППО" ЗОР).

Є автором обласного освітнього проєкту "Мистецтво для дітей", який презентовано на Всеукраїнському семінарі "Літня школа для дорослих - 2023" та керівником авторського колективу педагогів ЗДО Запорізької області, учасниками творчої групи  з проблеми «Мистецька діяльність та емоційне благополуччя дитини в закладі дошкільної освіти» (КЗ "ЗОІППО" ЗОР).

Шульга Л.М. - автор більш як 100 публікацій з проблеми дошкільної педагогіки. Є співавтором комплексних освітніх програм розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку для закладів дошкільної освіти «Світ дитинства» (2015), парціальної програми з формування соціально-громадянської компетентності дітей старшого дошкільного віку "Україна єдина: цінуємо і творимо" (2023), які отримали гриф МОН України.

Нагороджена почесними Грамотами МОН України (1988, 1998); нагрудними знаками «Відмінник освіти України» (1992); «Софія Русова» (2006), "Василь Сухомлинський" (2023), Грамотами Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, Грамотами Управління освіти і науки м. Запоріжжя та міської ради.

09 серпня 2022 року рішенням атестаційної колегії МОНУ надано вчене звання доцента кафедри дошкільної освіти.

З 12.02.2024 доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету.

Коло наукових інтересів:

- розвиток творчих здібностей дитини дошкільного віку в образотворчій діяльності;

- формування мистецько-творчої компетентності дітей дошкільного віку;

- художньо-творче самовираження дитини через використання нетрадиційних засобів зображення;

- методологічні засади морально-патріотичного виховання дітей дошкільного віку;

- управління інноваційними процесами в ЗДО: науково-дослідна та творча діяльність;

- діяльнісний підхід до процесу художньо-творчого самовираження дитини;

- використання цифрових технологій в освіті.