Обласна творча група з проблеми ""Використання синтезу мистецтв у художньо-творчому розвитку дошкільників"

13.02.2019 - 1 засідання, ЗДО № 101 "Софія" м.Запоріжжя

13 лютого  2019 року обласна творча група педагогів закладів дошкільної освіти Запорізької області з проблеми "Використання синтезу мистецтв у художньо-творчому розвитку дошкільників" на чолі з керівником к.пед.н., доцентом кафедри дошкільної освіти Шульгою Л.М. зібралась на перше засідання другого року роботи в закладі дошкільної освіти  №101 "Софія" Запорізької міської ради.  У засіданні взяли участь 20 педагогів: вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, керівники гуртків ЗДО і студій м.Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Вільнянськ.  

Обласну творчу групу гостинно привітали   директор  ЗДО  №101  Мамунчак Тетяна  Володимирівна  і вихователь-методист Коломиченко Олена Василівна. Тетяна Володимирівна зазначила, що в дошкільному закладі, який носить ім'я  Софії, приділяється велика увага реалізації творчого потенціалу кожної дитини з вірою в її неповторність, надією і безумовною любов'ю. Педагогами закладу створено систему роботи з художньо-естетичного напряму, суттєвою складовою якої  є гурток з образотворчого мистецтва. Керівник гуртка - Гайдаш Альона Валеріївна представила практичні підходи з реалізації завдань творчого розвитку дітей засобами синтезу мистецтв на інтегрованому занятті з малювання. Зустріч дітей з холодним камінчиком у долонях розпочала під звуки музики Е. Гріга подорож  у гори, в серце печери, яка розкрила багатовікову історію народження першого малюнку. На мольберті педагога відбулось справжнє відродження творчого відкриття давньої людини і надихнуло маленьких художників на створення краси за допомогою глини, вуглика, сангіни, крейди. Любов Альони Валеріївни до мистецтва, віра в творчі можливості кожної дитини перетворили заняття на неповторне диво, в якому і діти, і дорослі отримали досвід  із історії мистецтва, художніх технологій, організації творчості, креативного самовираження.

У другій частині засідання учасники творчої групи долучилися до художньої творчості в майстер-класі з виготовлення рухливої іграшки "Лисичка".  Приваблива форма, яскраві кольори, творче декорування подарували естетичне задоволення і позитивний настрій педагогам-художникам. Чарівна лисичка з рухливими лапками і хвостиком та барвистий солодкий "валентинчик" від Альони Гайдаш  стали приємними подарунками для педагогів.

Відео від Світлани Скачок

Після майстер-класу учасники творчої групи ознайомилися з планом роботи на 2019 рік і обговорили перспективи діяльності в межах Міжнародного тижня науки. 

 

Кафедра дошкільної освіти  дякує керівництву дошкільного закладу №101 "Софія" за чудову роботу та організацію засідання обласної творчої групи.

 

Фото для завантаження